Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nawilżanie

Zbyt niska wilgotność powietrza może stanowić znaczący dyskomfort. Nadmierne elektryzowanie się włosów i ubrań, dokuczliwa suchość śluzówek ust, nosa i oczu – to zaledwie kilka problemów, których źródłem bardzo często okazuje się zbyt niska wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Jak temu zaradzić? Najlepszym sposobem jest nawilżanie powietrza. Do jego przeprowadzenia niezbędny jest elektryczny nawilżacz powietrza. Zadaniem tego praktycznego urządzenia jest kontrolowane podnoszenie wilgotności w pomieszczeniach. Nawilżacze stosuje się przede wszystkim w sezonie grzewczym, choć stan niskiej wilgotności powietrza może utrzymywać się o każdej porze roku, również w cieplejszych miesiącach.

Nawilżanie powietrza. Dlaczego jest tak ważne?

Nawilżanie w bezpośredni sposób przekłada się na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Optymalne nawilżenie powietrza powinno mieścić się w przedziale od 45% Rh (wilgotności względnej) do 55% Rh. Gdy wilgotność powietrza jest niższa, przebywanie w takim pomieszczeniu może wiązać się z nieprzyjemnym pierzchnięciem ust, suchością w nosie, pieczeniem oczu czy wysuszaniem się skóry. Suche śluzówki zwiększają podatność na bakterie, wirusy i alergeny, co może prowadzić do nieprzyjemnych schorzeń. Właśnie dlatego wiele osób postanawia zadbać o swoje zdrowie poprzez nawilżanie powietrza. Wbrew pozorom nie jest to wymagający proces. W większości przypadków do jego skutecznego przeprowadzenia wystarczy domowy elektryczny nawilżacz powietrza.

Nawilżanie w warunkach przemysłowych

Utrzymywanie optymalnego nawilżenia powietrza ma znaczenie również w warunkach przemysłowych. Zbyt niska wilgotność powietrza może utrudniać lub całkowicie uniemożliwiać niektóre procesy technologiczne. Dotyczy to w szczególności sektorów wykorzystujących materiały higroskopijne. Nawilżanie powietrza ma znaczenie m.in. w przemyśle papierniczym i drukarskim. Ma to związek ze zmianami objętości i elastyczności papieru w zależności od wilgotności powietrza. Dotyczy to także bibliotek, muzeów i archiwów, gdzie niezwykle istotne jest zachowanie nienagannego stanu zasobów. Odpowiednie parametry powietrza mają newralgiczne znaczenie również w branży meblarskiej, np. w salonach meblowych lub magazynach.

Nawilżacze powietrza – cena, rodzaje, dostępność

Nawilżacze powietrza, czyli urządzenia, które umożliwiają nawilżanie powietrza, są obecnie szeroko dostępne. Ze względu na ich przeznaczenie możemy podzielić je na domowe i profesjonalne. Osobny podział wyznacza zastosowana technologia odpowiedzialna za nawilżanie. Ze względu na sposób zastosowanej metody odparowywania wody nawilżacze dzielimy na nawilżacze powietrza parowe, ultradźwiękowe, ewaporacyjne i niskociśnieniowe. Czym kierować się, wybierając nawilżacze powietrza? Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Warto wziąć pod uwagę takie aspekty, jak ogólna funkcjonalność nawilżacza czy gabaryty. Jeśli szukasz nawilżacza do domu, dobrym tropem jest kategoria „Nawilżacze domowe”. Osobom szukającym zaawansowanych, sprawdzonych rozwiązań proponujemy zajrzeć do kategorii „Nawilżacze profesjonalne”. Jest w czym wybierać – u nas każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Nawilżanie

Nawilżacz Niskociśnieniowy MiniNEB

Nawilżacz Niskociśnieniowy MiniNEB
Nawilżacz Niskociśnieniowy MiniNEB

Innowacyjny nawilżacz niskociśnieniowy doskonały do magazynów, laboratoriów, hal produkcyjnych, oranżerii, chłodni i innych przestrzeni. Działa na zasadzie odśrodkowego rozpylenia wody, tworząc drobną mgiełkę, która błyskawicznie paruje, minimalizując osadzanie się kamienia wapiennego. Stała wydajność nawilżania niezależna od warunków. Może być sterowany higrostatem mechanicznym. Wbudowany filtr powietrza i automatyczne wyłączanie przy pustym zbiorniku. Wyjątkowo niewielki zbiornik wody zapewnia maksymalną sterylność. Redukuje ładunki elektrostatyczne. Moc 23 W, wydajność 1000 ml/godz, przepływ powietrza 80 m3/godz. Przeznaczony do pomieszczeń o kubaturze 450m3 lub powierzchni 150m2. Zakres temperatury +1°C do +35°C, wilgotności 0% RH do 100% RH. Możliwość stałego przyłącza wody.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 2 590,00 zł (netto: 2 105,69 zł )
szt.

Nawilżacz Niskociśnieniowy NEB 6500

Nawilżacz Niskociśnieniowy NEB 6500
Nawilżacz Niskociśnieniowy NEB 6500

Profesjonalny nawilżacz niskociśnieniowy, idealny do magazynów, laboratoriów, hal produkcyjnych, oranżerii, chłodni oraz innych przestrzeni. Działa na zasadzie rozpylenia wody poprzez siłę odśrodkową, tworząc drobną mgiełkę, która natychmiast paruje, minimalizując osadzanie się kamienia wapiennego. Wydajność nawilżania jest niezależna od warunków środowiskowych. Model wyposażony w higrostat mechaniczny, filtr powietrza, automatyczne wyłączenie przy pustym zbiorniku i mały, sterylny zbiornik wody. Redukuje ładunki elektrostatyczne. Możliwość montażu na ścianie lub suficie. Charakteryzuje się mocą 220 W, wydajnością od 0,85 do 6,5 l/godz i przepływem powietrza 280 m3/godz. Odpowiedni do kubatury 1200m3 lub powierzchni 500m2. Zakres temperatury pracy +1 C do +35 C, z grzałką -2 C do +35 C, a zakres wilgotności 0% RH do 100% RH.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 5 750,00 zł (netto: 4 674,80 zł )
szt.

Higrostat 70012

Higrostat 70012
Higrostat 70012

Higrostat Guoghi to mechaniczny higrostat naścienny, zaprojektowany specjalnie dla nawilżaczy NEB6500 oraz MiniNEB. Działa w zakresie wilgotności od 30% RH do 90% RH, umożliwiając precyzyjną kontrolę poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Ten praktyczny i niezawodny instrument pozwala dostosować nawilżanie do aktualnych warunków, zapewniając optymalne środowisko dla zdrowia i komfortu. Można go łatwo zamontować na ścianie, a jego prosty mechanizm obsługi gwarantuje wygodę użytkowania. Dzięki Higrostatowi Guoghi nawilżanie powietrza staje się bardziej kontrolowane i efektywne, przyczyniając się do poprawy jakości życia wewnątrz pomieszczeń.

Dostępność: dostępny

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 295,00 zł (netto: 239,84 zł )
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl